14 Ekim 2012 Pazar

2012 Kurban Bayramı Hava Durumu

2012 Kurban Bayramı Hava Durumu

Meteoroloji G. Müdürü Mehmet Çağlar, Ankara’da düzenlediği basın toplantısında bayramda hava durumunun nasıl olacağını açıkladı. Kurban Bayramı tatilinde hava sıcaklığının Türkiye genelinde, mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyredecek.

İstanbul 20, Bursa 25 derece olacak. Doğu Karadeniz 22-23 dereceleri görecek. Doğu Anadolu’da 16 civarında olacak. Erzurum ve Ağrı’da geceleri eksi 6′lara kadar düşen bir sıcaklık söz konusu. Diğer bölgeler, güney ege ve batı Akdeniz hariç ülkenin geneli haftasonu parçalı az bulutlu bir hakim olacak.Hafta sonuna geldiğimiz zaman yine yağışlı hava güney ege ve batı akdeniz’de var.
Arefe gününde ülke geneli parçalı az bulutlu. Hafif bölgede yağış bekliyoruz. Muğla Aydın arası hafif bir yağış bekliyoruz. Erzurum, Ağrı ve Ardahan’da geceleri eksi dereceleri göreceğiz. Karadeniz’de 25′leri görebiliyoruz. Tabi Akdeniz sıcak. Tatile gidecekler için bu bölgelerde 31′leri görüyoruz.
Bayram gününe gelirsek, ülke geneli parçalı az bulutlu. Sıcak bir hava var, yağışsız bir hava var. İç Anadolu’da Ege’de bulut var. Diğer bölgeler doğu Karadeniz, güneydoğu anadolu’da sıcak bir hava hakim.

2012 Kurban bayramı hava durumu, 2012 kurban bayramı havalar nasıl olacak,  2012 kurban bayramı  günlük hava durumu, kurban bayramı 1. gün hava durumu, kurban bayramı2. günü hava durumu, kurban bayramı 3. gün hava durumu, kurban bayramı 4 . günü hava durumu, Kurban bayramında hava nasıl olacak,