4 Aralık 2012 Salı

Bilimsel ve teknolojik gelişmenin olumlu yönleri

Teknolojinin olumsuz olduğu kadar olumlu yönleri de bulunmaktadır. Günümüzde herşey teknoloji ile yapılmaktadır. Telefonlar, bilgisayarlar ve diğer elektronik eşyalar hayatmızı kolaylaştırmaktadır. Eskiden telefonla sadece konuşabiliyorken, şimdi internete bağlanıyor, çeşitli oyunlar oynayabiliyoruz. Bilgisayarlar hemen hemen herkesin evinde bulunan bir elektronik alet. Eskiden ders araştırırken en çok ansiklopedilere bakardık. Günümüzde ise internet yoluyla çok rahat araştırmalar yapıyor, ödevlerimizi çok rahat yapabiliyoruz. Bilgisayar ve internet sayesinde bilmediklerimizi hemen öğreniyoruz. Okulda anlamadığımız konuları internet üzerinden videolar izleyerek, ders konularını okuyarak çok rahatlıkla bilgiler ediniyoruz.
http://ders2013.blogspot.com/
Teknoloji bizim için en büyük nimetlerden birisidir. İnsanların kendini ispatı, hiç bitmeyen çabaları, devamlı bilgi edinmek istemeleri, merakları, hayatı kolaylaştırma çabaları teknolojiyi doğurmuştur.  Teknoloji elektronik eşyalar dahil bir çok alanda kullanılıyor. Silahlarda, uçaklarda, fabrikalarda herşeyde.
http://ders2013.blogspot.com/
Bilim ise teknolojiye bağlıdır. Teknoloji ne kadar gelişirse bilim de o kadar gelişmektedir. Bilimadamları çeşitli deneyler yaparak birşeyler bulmaya çalışıyorlar. Doktorlar çaresi olmayan hastalıklara çare bulmaya çalışıyorlar. Eskiden çaresi bulunmayan bir hastalık şu anda bilim sayesinde çaresi bulunur hale getirilebiliyor. Kanser tedavisinde çok büyük gelişmeler yaşanıyor mesela.